Nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine počinje 8. augusta, a klubove od ove sezone očekuje i važno novo pravilo koje se odnosi na mlade fudbalere.
Kako saznaje Faktor, svaki klub će u zapisniku morati imati najmanje tri igrača mlađa od 21 godine koji posjeduju državljanstvo Bosne i Hercegovine. Osim toga, tokom cijelog susreta na terenu će morati biti najmanje jedan takav igrač.
U slučaju da trener odluči zamijeniti igrača mlađeg od 21 godine, a ekipa nakon izmjene više nema nijednog fudbalera koji ispunjava ovaj uslov na terenu, u igru će morati ući drugi igrač koji također ispunjava kriterije.
Ako klub u tom trenutku više nema na raspolaganju igrača mlađeg od 21 godine koji ispunjava propisane uslove, utakmicu će morati nastaviti s igračem manje.

