Premijer liga Bosne i Hercegovine uskoro bi trebala dobiti i posljednjeg učesnika za sezonu 2026/27, a prema saznanjima SportBC-a, to će najvjerovatnije biti BSK iz Banje Luke.
BSK je prošle sezone osvojio titulu prvaka Prve lige Republike Srpske, ali se čekala konačna odluka u procesu licenciranja. U završnoj fazi licencnog postupka iz Republike Srpske ostali su BSK i Leotar iz Trebinja, a sve ukazuje na to da će banjalučki klub dobiti zeleno svjetlo za nastup u elitnom rangu bh. fudbala.
U klubu se već uveliko radi na pripremama za premijerligaške izazove. Dogovaraju se prijateljske utakmice, vode pregovori s potencijalnim pojačanjima, a sve aktivnosti pokazuju da u BSK-u očekuju pozitivan ishod licenciranja.
Dolazak u Premijer ligu predstavljao bi historijski uspjeh za BSK, koji će naredne sezone imati priliku odmjeriti snage s najboljim klubovima u Bosni i Hercegovini. U klubu su svjesni izazova koji ih očekuju, a to potvrđuje i imenovanje Bojana Puzigaće za šefa stručnog štaba. Tim potezom jasno su pokazali ambiciju da formiraju konkurentan tim koji će biti tvrd rival svim protivnicima u elitnom rangu bh. fudbala.


