Aktuelno Svjetsko prvenstvo donijelo je brojne novitete, ali malo koji je izazvao toliko polemika kao pauze za hidrataciju tokom utakmica.
Mnogi navijači i fudbalski stručnjaci smatraju da se iza ove odluke krije dodatni prostor za emitovanje reklama i komercijalne sadržaje, iako predsjednik FIFA-e Gianni Infantino tvrdi da je jedini razlog zaštita zdravlja igrača zbog visokih temperatura na kojima se igra veliki broj utakmica.
Dok kritike ne prestaju, bivši menadžer Liverpoola Jurgen Klopp zauzeo je potpuno drugačiji stav.
Njemački stručnjak, koji danas obavlja funkciju globalnog direktora fudbala Red Bulla i radi kao analitičar tokom Svjetskog prvenstva, poručio je da podržava pauze za osvježenje, ali je istakao da bi one mogle biti nešto kraće.
“Zaista je vruće i mislim da su pauze dobre za igrače. Da li su dobre za trenere? Naravno da jesu. Sve dobre stvari počnu kada mene više nema, baš kao i tehnologija na gol-liniji”, rekao je Klopp kroz osmijeh.
Dodao je kako razumije raspravu oko trajanja pauza, ali smatra da nema potrebe da one traju više od dvije minute.
“Definitivno traju predugo jer vam ne treba dva i po minuta da popijete vodu. Kada ste na stadionu, dobijete mali šou. U Dallasu su bile čirlidersice koje sam sa zadovoljstvom gledao na velikom ekranu”, našalio se njemački stručnjak.
Na kraju je u svom prepoznatljivom stilu dodao još jednu opasku koja je brzo postala hit na društvenim mrežama.
“Kada utakmicu gledate kod kuće i tada krenu reklame, u mojim godinama to je idealna prilika da odete do toaleta”, rekao je Klopp.
Njegova izjava izazvala je brojne reakcije među navijačima, dok se rasprava o opravdanosti pauza za hidrataciju na Svjetskom prvenstvu i dalje nastavlja.


