Nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Martin Zlomislić promijenio je klub tokom nastupa na Svjetskom prvenstvu, a karijeru će nastaviti u redovima azerbejdžanskog prvaka Qarabaga.
Transfer je danas zvanično potvrdila Rijeka, klub u kojem je Zlomislić proveo prethodnih pet godina i s kojim je ostvario najveće uspjehe u dosadašnjoj karijeri.
Dvadesetsedmogodišnji golman trenutno se nalazi sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, a iz Amerike se emotivnom porukom oprostio od riječkog kluba i njegovih navijača.
“Dragi Riječani i Riječanke, došlo je vrijeme za rastanak. Prošli smo zajedno mnogo lijepih, ali i teških trenutaka tokom proteklih pet godina. Posebno ću pamtiti osvajanje titule i Kupa Hrvatske, kao i trenutak podizanja trofeja. To je bila velika čast i privilegija”, poručio je Zlomislić.
Golman rođen u Posušju u Rijeku je stigao 2021. godine iz Širokog Brijega, kluba u kojem je napravio prve ozbiljne korake u seniorskom fudbalu.
Tokom boravka na Rujevici upisao je ukupno 117 nastupa i bio jedan od važnih igrača generacije koja je osvojila naslov prvaka Hrvatske i trofej pobjednika Kupa.
Prema informacijama iz Hrvatske, Rijeka će od ovog transfera zaraditi 500.000 eura obeštećenja.
Zlomislić je do sada tri puta nastupio za A reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a prelaskom u Qarabag dobit će priliku da nastupi i u evropskim kvalifikacijama te dodatno učvrsti svoju poziciju među Zmajevima.
Njegov odlazak predstavlja kraj jednog uspješnog poglavlja u Rijeci, ali i početak novog izazova u redovima najtrofejnijeg azerbejdžanskog kluba.


