Nogometaši NK Čelik Zenica danas su zvanično započeli pripreme za novu sezonu, a nakon prozivke u press sali Stadiona Bilino polje poznat je i trenutni roster crno-crvenih za povratničku sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
Šef stručnog štaba Bojan Regoje na raspolaganju je imao sve igrače koji su trenutno pod ugovorom, osim Emmanuela Kinga, koji je najavio kašnjenje i ekipi će se priključiti u narednim danima.

Golmani:
- Adi Durmo
- Arman Šutković
Odbrana:
- Eldar Sivac
- Halid Šabanović
- Kenan Horić
- Albin Omić
- Amer Hodžić
- Amer Mašetić
- Eman Babić
- Marin Popović
- Nedim Smajlović
Vezni red:
- Harun Vardo
- Joseph Amoah
- Bruno Jenjić
- Andres Mohedano
Napad:
- Dževad Sijamija
- Anes Mašić
- Vedad Spahić
- Samy Faraj
Prvom timu tokom priprema priključeni su i talentovani izlazni juniori Imad Piljug, Kerim Beganović i Amir Krehmić, koji će pokušati izboriti svoje mjesto u seniorskom sastavu.
U odnosu na prošlu sezonu, klub je sporazumno raskinuo saradnju s Emrahom Palackićem, dok su Denin Jamaković, Amar Jusić i Kenan Delić dobili dozvolu da potraže novu sredinu i zbog toga nisu prisustvovali današnjoj prozivci.
Nakon okupljanja ekipa je odradila i prvi trening, čime su zvanično počele pripreme za novu sezonu.
Čelik će prvi dio priprema odraditi u Zenici, gdje će odigrati dvije prijateljske utakmice. Za sada je potvrđen duel protiv NK Zvijezda Gradačac 10. jula, dok će centralni dio priprema biti obavljen na Kupresu od 18. jula, gdje su planirane još dvije kontrolne utakmice. Po povratku u Zenicu crno-crvene očekuje i generalna proba na Bilinom polju uoči početka nove premijerligaške sezone.


