Antonio Tomić zvanično je preuzeo dužnost generalnog sekretara Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine, čime je započelo novo poglavlje u radu krovne sportske institucije u našoj zemlji.
U prostorijama Olimpijskog komiteta BiH predsjednik Davor Komšić potpisao je menadžerski ugovor s novoizabranim generalnim sekretarom, koji je nakon toga i službeno preuzeo rukovođenje stručnom službom Komiteta.
Nakon imenovanja, Tomić je zahvalio na ukazanom povjerenju te istakao da će njegov mandat biti usmjeren na unapređenje rada institucije, jačanje stručne službe i stvaranje kvalitetnijih uslova za razvoj bosanskohercegovačkog sporta.
– Moji ključni ciljevi bit će povećanje broja sportista, sportistkinja i reprezentativnih ekipa Bosne i Hercegovine na olimpijskim igrama i drugim velikim višesportskim takmičenjima, kao i stvaranje uslova za osvajanje olimpijskih medalja – poručio je Tomić.
Iz Olimpijskog komiteta BiH navode da imenovanje novog generalnog sekretara predstavlja početak novog razdoblja djelovanja, s posebnim fokusom na modernizaciju rada, jačanje institucionalnih kapaciteta i stvaranje što boljih uslova za razvoj sporta i ostvarivanje vrhunskih rezultata na međunarodnoj sceni.
Antonio Tomić dobro je poznato ime u bosanskohercegovačkom sportu. Osim nove funkcije u Olimpijskom komitetu BiH, aktivan je i kao nogometni sudija Premijer lige Bosne i Hercegovine, gdje godinama dijeli pravdu na domaćim terenima.


