Nogometni klub Čelik Zenica danas je i zvanično započeo pripreme za povratničku sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a u Zenici vlada veliki optimizam pred nove izazove koji slijede.
Zeničani su uoči početka priprema već angažovali četiri nova igrača, od kojih se očekuje da dodatno pojačaju konkurenciju i daju novu dimenziju igri tima u narednoj sezoni. Uprava kluba jasno pokazuje ambicije da se Čelik stabilizuje i ponovo postane ozbiljan premijerligaš.
Ipak, vijest dana koja će zasigurno najviše obradovati navijače stiže iz samog igračkog kadra. Kako saznaje SportBC, Uprava kluba i najbolji igrač i strijelac Čelika iz prošle sezone, Anes Mašić, dogovorili su novu saradnju.

Prema informacijama koje su dostupne, Mašić bi u narednim danima trebao potpisati novi dvogodišnji ugovor sa Čelikom, čime bi klub zadržao jednog od ključnih fudbalera uprkos interesovanju više drugih ekipa.
Ovaj potez predstavlja značajan korak za klub iz Zenice, ali i za samog igrača koji je, uprkos brojnim ponudama, odlučio ostati vjeran crno-crvenom dresu i biti dio projekta povratka Čelika u vrh bh. fudbala.
Za Mašića je interes pokazalo nekoliko Premijerligaških klubova, a u razgovore se uključio i Zrinjski. Ponude je imao iz dalekih zemalja Singapura i Malezije.
Navijači s pravom mogu biti zadovoljni razvojem situacije, jer zadržavanje najboljeg strijelca uz nova pojačanja daje dodatni optimizam pred početak sezone.


