FK Željezničar ne krije velike ambicije kada je u pitanju budućnost kluba, kako na terenu, tako i kroz infrastrukturni razvoj. Na današnjoj konferenciji za medije direktor kluba Haris Slato govorio je o planovima vezanim za stadion Grbavica, istakavši da bi njegov konačni kapacitet u narednim godinama mogao iznositi čak 21.000 mjesta.
Slato je podsjetio na projekat izgradnje južne tribine, nakon čijeg završetka bi stadion raspolagao sa oko 14.000 sjedećih mjesta, ali je otkrio da tu neće biti kraj ulaganjima.
Prema njegovim riječima, u planu je i rekonstrukcija zapadne tribine, što bi Grbavicu u konačnici pretvorilo u moderan stadion kapaciteta 21.000 gledalaca.
„Kada se završi stadion će imati kapacitet 21.000 gledalaca sa novom zapadnom tribinom jer i to imamo u planu rekonstrukcije tribine. Želimo Ligu prvaka na Grbavici, želimo evropske utakmice. Dobićemo na reputaciji nove Grbavice“, poručio je Slato.
U Željezničaru vjeruju da infrastrukturni projekti moraju pratiti sportske ambicije kluba. Na Grbavici žele stvoriti uslove za redovno igranje evropskih utakmica, ali i izgraditi ekipu koja će u narednim sezonama biti konkurentna za sam vrh Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Plavi iz Sarajeva već godinama pokušavaju uhvatiti priključak sa klubovima koji dominiraju domaćom scenom, prije svega Borcem, Zrinjskim i Sarajevom, a u klubu smatraju da su ulaganja u stadion i igrački kadar ključni koraci ka povratku u borbu za trofeje i najviše plasmane.


