Dolazak Samyja Faraja u NK Čelik nije bio običan transfer. Iza potpisa francuskog krilnog napadača krije se priča koja pokazuje koliko je želio obući crno-crveni dres.
Kako saznaje Sport bez cenzure, 24-godišnji Faraj odrekao se oko 20.000 KM koje mu je dugovao Radnik iz Bijeljine kako bi dobio čiste papire i ostvario transfer u Zenicu.
Prema našim saznanjima, čelnici Radnika nisu željeli olako pustiti jednog od svojih važnijih igrača, a Bijeljinci su mu čak ponudili i novi, finansijski povoljniji ugovor kako bi ga zadržali u svojim redovima.
Ipak, Faraj je imao samo jednu želju – dolazak u NK Čelik.
Kako bi realizovao transfer, bio je spreman odreći se značajnog iznosa novca, čime je još jednom pokazao koliko mu znači dolazak na Bilino polje.
Čelik je danas i zvanično predstavio Faraja kao novo pojačanje. Francuski fudbaler alžirskog i marokanskog porijekla potpisao je dvogodišnji ugovor s crno-crvenima.
Faraj je nogometni put započeo u omladinskim školama Lillea i Sochauxa, a tokom karijere nastupao je za Sochaux, Paris 13 Atletico i grčki Asteras Tripolis.
Prošle sezone nosio je dres Radnika iz Bijeljine, za koji je upisao 19 nastupa, postigao jedan pogodak i zabilježio četiri asistencije.
Nakon potpisa ugovora nije krio zadovoljstvo.
“Veoma sam sretan što se pridružujem svom novom klubu i prihvatam nove izazove. Jedva čekam da obučem nove boje i upoznam naše navijače na stadionu”, poručio je novi fudbaler Čelika.
Ovim potezom Faraj je već pri samom dolasku osvojio simpatije navijača Čelika, pokazavši da mu je sportski projekat i dres zeničkog kluba bio važniji od novca.


