Nakon višesedmičnog iščekivanja, danas bi konačno trebale biti poznate prve odluke o licencama za nastup u WWin ligi Bosne i Hercegovine u sezoni 2026/27.
Prvostepena komisija za licenciranje klubova Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine danas će s početkom u 11 sati održati sjednicu na kojoj će razmatrati zahtjeve klubova za nastup u elitnom rangu bh. fudbala.
Iako se prvobitno očekivalo da će odluke biti donesene najkasnije do 10. juna, proces je produžen, što je izazvalo brojne reakcije među klubovima koji su već započeli pripreme za novu sezonu.
Posebnu pažnju javnosti privlači situacija oko NK Čelik Zenica, koji nakon osvajanja Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine i povratka u društvo najboljih još uvijek čeka zvaničnu potvrdu nastupa u WWin ligi BiH.
Današnja sjednica trebala bi dati odgovor na brojna pitanja koja već sedmicama opterećuju klubove. Osim Čelika, pažnja je usmjerena i na BSK iz Banje Luke, prvaka Republike Srpske, čiji je nastup u elitnom rangu pod znakom pitanja zbog infrastrukturnih i organizacionih izazova.
U slučaju da BSK ne ispuni potrebne kriterije, situaciju pažljivo prati Leotar iz Trebinja, koji ne krije ambicije za povratak među premijerligaše.
Klubovi već uveliko rade na formiranju igračkih kadrova, planiranju budžeta i organizaciji priprema, zbog čega se odluka Komisije očekuje s velikim interesovanjem širom Bosne i Hercegovine.
Konačne informacije o tome koji klubovi su dobili licence za nastup u sezoni 2026/27 trebale bi biti poznate nakon završetka današnje sjednice.


