NK Čelik u tišini radi na formiranju ekipe za povratničku sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a prema saznanjima SportBC-a, najveći dio posla oko zadržavanja kostura tima već je završen.
Stručni štab i Uprava postigli su dogovor o ostanku svih igrača koje su željeli zadržati. Klub su napustili Palačkić, Delić, Jusić i Jamaković, dok je Šero sam odlučio da potraži novu sredinu.
Ukoliko ne dođe do nepredviđenih okolnosti, u redovima Čelika trebali bi ostati Durmo, Šutković, Mašetić, Horić, Popović, Vardo, Sijamija, Jenjić, Hodžić, Sivac, Smajlović, Babić i Amoah.
Kako je SportBC ranije objavio, najbolji igrač i strijelac Čelika iz prošle sezone Anes Mašić potpisat će novi dvogodišnji ugovor. Takav dogovor postignut je kako bi klub u slučaju njegovog budućeg transfera mogao ostvariti obeštećenje, što je bila i želja samog igrača, koji nije želio da nakon isteka ugovora ode bez naknade.
Paralelno s tim, u klubu se radi i na dovođenju novih pojačanja. Prioriteti su desno krilo, napadač i vezni igrač, a razmatra se i angažman još jednog U-21 fudbalera zbog pravila takmičenja. Kada su u pitanju pozicije golmana i lijevog beka, u Čeliku za sada ne žure s dovođenjem novih igrača i neće ih dovoditi po svaku cijenu.
U Zenici žele kvalitetno popuniti kadar i spremno dočekati izazove koji ih očekuju u povratničkoj sezoni među najboljim bh. klubovima.


