Održana je sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, na kojoj su razmatrani zahtjevi za licence klubova Fudbalski savez Bosne i Hercegovine.
Na dnevnom redu bili su klubovi Čelik Zenica, BSK Banja Luka i FK Leotar Trebinje.
Kako je saopćeno iz Saveza, zeničkom Čeliku je odobrena licenca za nastup u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u narednoj sezoni, dok su BSK iz Banje Luke i Leotar iz Trebinja dobili odbijenice.Klubovi imaju pravo žalbe Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova u roku od osam dana od prijema odluke.
Ovim epilogom trenutno je poznato devet učesnika naredne sezone Premijer lige BiH, dok će konačan broj klubova biti poznat nakon odluke Drugostepene komisije, posebno u dijelu koji se odnosi na predstavnika iz Republike Srpske.

